Fi̇nansal İşi̇ni̇zi̇ Artırmak İçi̇n Vi̇deo Pazarlamasını Kullanmanın Kolay Yolları
Buradasınız: Anasayfa / Blog
22 Mart 2022, Salı
Finansal işinizi artırmak için video pazarlamasını kullanmanın kolay yolları
Finansal işinizi artırmak için video pazarlamasını kullanmanın kolay yolları. Videoların sadece eğlence amaçlı kullanıldığı zaman geride kaldı. Birçok firma video pazarlama stratejileri sayesinde ürün ve hizmetlerini daha kolay duyurabiliyor. Aslında, video pazarlama sıkıcı broşürler kullanmadan müşterileri çekmenin en iyi yollarından biridir.
Finansal işinizi artırmak için video pazarlamasını kullanmanın kolay yolları

Finansal işinizi artırmak için video pazarlamasını kullanmanın kolay yolları. Videoların sadece eğlence amaçlı kullanıldığı zaman geride kaldı. Birçok firma video pazarlama stratejileri sayesinde ürün ve hizmetlerini daha kolay duyurabiliyor. Aslında, video pazarlama sıkıcı broşürler kullanmadan müşterileri çekmenin en iyi yollarından biridir.

 

Her ne kadar doğru olsa da finans sektörü dijital dünyanın bir parçası olması gerektiğini anladı. Bu nedenle, birçok bankacılık ve finansal kuruluş bir web sitesine yatırım yapar, ancak hepsi bu değildir. Rekabetten daha fazlasını sunmak ve öne çıkmak için video pazarlaması devreye girmelidir.

 

Bugün size finansal işletmeler için en iyi ve en kolay video pazarlama fikirlerini vereceğiz. Bu sayede müşterilerinize daha kişiselleştirilmiş bir dijital deneyim sunabilirsiniz.

 

Dijital video reklamcılığı bankacılık sektörü için neden önemli?

Potansiyel bir müşteri istiyorsak kazanmamız gereken ilk şey müşteri güvenidir. Sorun şu ki, müşteriler artık öncekinden daha talepli. Bu nedenle, işletme bilgilerinizi web sitenize koymak kendinizi bir marka olarak sunmak için yeterli olmayacaktır.

 

Müşterilerinizin size güvenebilmesini sağlayabilirseniz, işletmenize kar getiren bir bağlantı oluşturmak büyük bir zorluk haline gelecektir.

 

Bu nedenle, dijital video reklamcılığın veya video pazarlamanın temel amacı bir hikaye aktarabilmek olmalıdır. İnsan duygularının bunun bir parçası olduğu bir şey, krediye veya yatırıma ihtiyaç duymanın yeterli nedenini sunar. Bu nedenle, finansal işletmeniz video pazarlamasını kullanacaksa, müşterilerinizi büyüleyecek iyi bir mesaj olduğundan emin olun.

 

Finansal işinizi artırmak için en etkili video pazarlama fikirleri

 

Finansta temel hizmetlerin satışı için bir kitleye ulaşmanın zor olabileceğini biliyoruz.

 

Ancak video pazarlaması kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştirmek için ihtiyacınız olan araç olabileceği için hepsi kötü değil.

 

Bu amaçla, finansta video pazarlamasını kullanmanın en kolay yollarını bir araya koyduk:

 

Finansal bir ürün veya hizmetin özelliklerini göstermek için demo videoları kullanın.

Finansal bir ürün veya hizmetin en sıra dışı özellikleri demo videolar aracılığıyla gösterilebilir. Bu videolar, finansal bir teklifin değerinin net ve kısa bir şekilde aktarılmasına izin verdikleri için işlevseldir.

 

Eusu Financial'ın bir demo videosundan bir örnek alıyoruz, burada yetersiz hizmet alan yerlerden gelen insanların mali durumlarını daha iyi planlamalarına yardımcı olan bir uygulama görebilirsiniz. Bununla birlikte, bir seslendirme yoluyla, söz edilen uygulamanın özellikleri ve fon göndermek ve tasarruf etmek için nasıl kullanılabileceği açıklanmaktadır.

 

Çoğu müşterinin bir ürün veya hizmetle ilgili her şeyi öğrenmek için video formatını tercih ettiği göz önüne alındığında, tanıtım videoları her zaman video pazarlama stratejinize dahil edilmelidir.

 

Şimdi, web'de bu gibi videoları nasıl yapacağınız konusunda endişeli olduğunuzu varsayalım. Bu durumda, orijinal videolar oluşturmak için biraz yaratıcılıkla kullanabileceğiniz birçok ücretsiz program vardır. Daha profesyonel bir şey istiyorsanız, bir video prodüksiyon ve pazarlama ekibi gerekli olacaktır.

 

Finansal işletmenizin neler sunduğunu göstermek için tanıtım videoları oluşturun

Promosyon videoları, finansal işletme hizmetlerinizle ilgili her şeyi göstermeniz için mükemmeldir. Ayrıca, bir satış hunisi içindeyse markaya daha fazla görünürlük sağlamak için bu gibi videoları kullanabilirsiniz.

 

Tanıtım videolarının avantajı, potansiyel müşteriler üzerinde daha büyük bir etki bırakmalarıdır. Ziyaretçilere daha fazla ilgi göstererek web sitenize daha fazla trafik çekmenizi sağlarlar. Ayrıca, bu tür bir video büyük miktarda bilgi içerebileceğinden ve daha sindirilebilir bir format olduğundan, büyük ölçüde uyumludurlar.

 

Sonuç olarak, finansal bir işletmeniz varsa ve yeni bir finansal ürüne tanıtım yapmak istiyorsanız, tanıtım videolarının kullanımı fark edilmeden gitmemelidir.

 

Tüm işletmeler müşteri referans videolarından yararlanabilir.

Bir işletme hangi sektörde olursa olsun, müşteri referans videolarından yararlanabilir. Gerçek şu ki, ağızdan ağıza pazarlama potansiyel müşterileri ikna etmede çok etkilidir. Bu nedenle, olumlu referanslar şirketlere daha fazla güven oluşturabilir. Sonuçta, diğer müşterilerin onayı esastır.

 

Ancak, müşteri referans videolarının tuzağına düşmemeliyiz. Çok yaşlı olmanın yanı sıra çok fazla metnin hüküm sürdüğü geleneksel referanslar sıkıntıya neden olur. Bu nedenle, mevcut müşterinin ihtiyaçlarına uyum sağlamak gerekir. Bu durumda, kullanımı kolay videolar oluşturmanız gerekir.

 

Bir kişi kamera önünde konuştuğunda daha derin bir bağ olabilir. Sonuçta, ifadeler yazılı referansların aksine daha otantik görünecektir. Böyle bir video oluşturmak istediğinizi varsayalım. Bu durumda, gerçek bir müşterinin yardımı, sağlam finansal tavsiyelere sahip olmanın önemini doğrudan kameralara söylemeniz için hayati öneme sahip olacaktır.

 

Finansal işletmeniz için video pazarlama nasıl kullanılır?

Bankalar için bir video pazarlama stratejisi oluşturmak, içeriğin başarılı olması için iyi uygulamalar gerektiren bir iştir. Bu nedenle, bir video üzerinde çalışmaya başlarken ne yapılması ve nelerin yapmaması gerekenleri açıklayacağız:

 

  • Video oluştururken bir hedefiniz olmalıdır, aksi bir şekilde iyi sonuçlar alamazsınız. Net bir plana sahip olmak, ne tür bir video yapmanın doğru olduğunu bilmenin tek yoludur.

 

  • Videolarınızın içeriğini uyarlamak için hedef kitlenizle ilgili tüm bilgileri alın. Örneğin, hedef kitlenizin karar verme aşamasında olduğunu varsayalım. Bu durumda, bir müşteri referans videosu onları doğru yöne yönlendirecektir.

 

  • Videolarınızın diğer finansal iş videolarıyla rekabet edeceğini göz önünde bulundurarak her zaman bir kancanız olmalıdır. İlk 5 saniye videonuzda değerli olacak, böylece izleyicilerin dikkatini çekmek için bir soru sorarak başlayabilirsiniz.
  • Videoların bir hikaye anlatımı aracı olduğunu unutmayın. Hedef kitlenizle bağlantı kuran bir hikaye anlatmanız gerekir. Ancak bu şekilde sonuna kadar kalacaklar. Kısacası, amacınız tutarlı ve özlü bir hikaye kurmaktır.

 

  • Video optimizasyonu, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için video pazarlama stratejinizin bir parçası olmalıdır.

 

  • Eylem çağrısı, videolarınızı biçimlerinden herhangi birinde oluşturmanın da bir parçası olmalıdır. Düzeni korumak için listeye farklı CTA'lar ekleyebilirsiniz. Bu, müşterilerinizin yeni bir finansal ürün hakkında bilgi öğrenirken veya belirli bilgileri ararken kafalarının karışmayacağını garanti edecektir.

 

Alt Tab Web Tasarım, Dijital pazarlamadaki müttefikiniz

 

Alt Tab Web Tasarım uluslararası pazarlama ajansı tüm dünyada müşterilerine hizmet vermektedir. Uzmanlık alanımız mı? Online aramalarda web tasarımlarının oluşturulması ve SEO konumlandırması.

 

Uzman grubumuz, işletmelerin ve markaların pazardaki en rekabetçi sektörlerden biri olan dijital dünyada başarılı olmasına yardımcı olmaya odaklanıyor.

 

Alt Tab Web Tasarım, markanızın attığı her adımda size eşlik edecektir.

 

Bu, işletmenizin markasını oluşturmaktan içerik oluşturmaya kadar gider.

Odak noktamız, web sitenizi oluşturmanıza veya sosyal medya hesaplarınızı yönetmenize destek olmaktır.

 

Dallas, TX merkezli bu çevrimiçi pazarlama ajansı, bir marka olarak imajınızı güçlendirmeyi ve bir sonraki seviyeye taşımak istiyor.

 

Dijital pazarlamada en iyi uzmanların yardımını almak için daha fazla beklemeyin. Sosyal medyamız veya web sitemiz üzerinden hemen bize ulaşın!

Etiketler
Alt Tab Web Tasarım
web tasarım
seo ajansı
 SEO konumlandırması
Dijital video reklamcılığı
Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin
Yandex.Metrica