Sık Sorulan Sorular
Buradasınız: Anasayfa / Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
Web Tasarım Süreci Hakkında Merak Ettiğiniz Soruları Bu Alanda Bulabilirsiniz
Web Tasarım çalışmaları ne kadar sürer?
Yapılan Web tasarım projesine göre web sitesi tasarım çalışmaları süresi değişiklik gösterebilir. Standartlar dahilinde Kurumsal Web Tasarım çalışması yaklaşık 1 hafta içerisinde tamamlanabilmektedir. Bu süre içerisinde; web sitesi yönetim paneli ve mobil versiyonu çalışması da yapılmaktadır. Bazı projeler kapsamı itibari ile 1-2 ay sürebilmektedir. Proje yöneticilerimiz yapılan görüşme kapsamında projenin net süresini belirleyerek bilgi vermektedir. Kısaca bu süreler Web Tasarım projesine göre değişiklik gösterebilmektedir.
Web tasarım fiyatları neye göre belirleniyor?
Web site tasarım fiyatı işlenecek içerik, oluşturulacak sayfa sayısı ve yazılacak olan web sitesi yazılımına göre gün hesabı yapılarak fiyatlandırılır. Web sitesinde kaç dil olacağı, SSL olup olmayacağı, döviz kuru, grafik ve resimler, özel formlar yazılması durumuna göre fiyata yansır. Bu İşlemlerde ortalama bir fiyat bulunmamaktadır. Fiyat tamamen sizin ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişiklik gösterir.
Yaptığınız web tasarımı çalışması Seo Optimizasyonu içeriyor mu?
Yaptığımız web tasarım çalışmalarında genel SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ile ilgili teknik konulara dikkat ediyoruz. Hatta SEO konusunda çok iddialı davranarak yaptığımız web sitelerinin SEO skoru 100 üzerinden min 85 puan alabilecek şekilde planlayıp teslim ediyoruz.
Web Tasarım çalışmalarında süreç nasıl ilerler?
Müşteri ile bir araya gelerek ilk görüşmeyi sağlanır. İlk görüşmede yapılacak web tasarım çalışmasını anlamaya, müşteriyi tanımaya çalışırız. Gerekli ön bilgileri, logoyu ve tasarımda kullanılacak görselleri aldıktan sonra web tasarım çalışmalarına başlanır. Önce yapılacak web sitesi çalışması için sektörel bir araştırma yapılır. Yurt içinde ve yurt dışında aynı sektörde yapılmış çalışmalar bilgi amaçlı incelenir. Daha sonra web tasarım çalışması ile ilgili ön bilgileride dikkate alarak demo bir web sitesi yapılır. Yapılan demo çalışma proje sahibi ile paylaşılır. Yapılan çalışma üzerinden hemfikir olunduktan sonra projeye alt sayfaların tasarım işlemleri ile devam eder. Alt sayfalardan örnekler çıkartılarak müşteri ile paylaşılır. Web sitesi ana sayfa ve alt sayfalar için onay alınarak çalışmalara devam edilir. Çalışmalar kullanıcı ara yüzü yazılım çalışmaları ile devam eder. Web sitesi yönetim paneli yazılır. Aynı süreç içerisinde sitenin mobil versiyonu yapılır. Bir bütün halinde proje müşteriye sunulur. Gerekli onaylar alındıktan sonra web sitesi test edilir ve yayına açılır. Mail gönderme, Google kaydı, harita işlemleri v.s. ayarlar yapıldıktan sonra yayın testleri yapılarak çalışma sonlandırılmış olur.
Web sitesi tasarım sürecinde nelere dikkat ediyorsunuz?
Çalışmalarımızı yürütürken web sitesine bir kullanıcı gözü ile bakmaya çalışıyoruz. Her zaman anlaşılır ve kullanımı rahat web siteleri yapmayı hedefliyoruz. Bunun dışında teknik olarak WC3 standartlarında tamamen hatasız web siteleri üretiyoruz. Web sitesinin masaüstü ve mobil versiyonlarının hızlı olması da çok önemli. Bu verileri de değerlendiriyoruz. Çalışmadan sonra web sitesi hatalara karşı ve SEO ile ilgili teknik analizini yapıp bu analizleri müşterimize sunuyoruz.
Çalışmalarınızda hazır bir altyapı kullanıyor musunuz?
Hiçbir web site tasarım çalışmamızda Wordpress, Jomla, Drupal v.b. hazır altyapı kullanmıyoruz ( Özel Olarak İstenirse Kullanabiliriz) . Web sitelerinin yönetim panelinden ara yüzüne kadar tümünü kendimiz kodluyoruz. Bu sayede daha esnek ve kontrolü tamamen bizim elimizde olan web siteleri üretiyoruz.
Almış Olduğum Ürüne Her Yıl Ödeme Yapmam Gerekiyomu ?
Tüm yazılımlarımız domaine lisanslı olarak ve Açık kaynak olarak ömür boyu kullanım ile sunulmaktadır. Bu nedenle bir defaya mahsus ödeme yaparsınız.
Ücretsiz Kurulum Yapıyormusunuz?
Elbette yapıyoruz. Bunun için tek yapmanız gereken, destek sistemimiz üzerinden hosting bilgileriniz ile birlikte kurulum talebi iletmenizdir.
Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin
Yandex.Metrica